Główna Motoryzacja Nadchodzi nowa era w motoryzacji: auta z napędem hybrydowym

Nadchodzi nowa era w motoryzacji: auta z napędem hybrydowym

by admin

Samochody hybrydowe stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Słyszy się o nich często w radiu, czyta w prasie, ogląda w wiadomościach w TV. Stają się również coraz częstszym tematem rozmów wśród znajomych.

Coraz więcej hybryd na polskich drogach

Od kilku lat Toyota wiedzie prym w branży aut z napędem hybrydowym. Jak wynika z wiadomości uzyskanych od Toyota Poland w ostatnich latach sprzedaż tych samochodów wyraźnie wzrasta. Największe zainteresowanie wzbudzają hybrydowe wersje Toyoty Auris i Yaris. Polacy coraz bardziej zainteresowani są zakupem tych aut. W 2018 roku było ich na polskich drogach o ponad 50 proc. więcej niż w 2017. Wynik ten mówi sam za siebie. Zainteresowanie hybrydami widać także po ofertach w komisach i w różnych ogłoszeniach dotyczących sprzedaży. Coraz częściej są one importowane do naszego kraju. Zapotrzebowanie na samochody z napędem hybrydowym wzrasta i zapewne tendencja ta utrzyma się w kolejnych latach. Być może jesteśmy świadkami nadejścia nowej era aut hybrydowych, które zupełnie wyprą z codziennego użytkowania pojazdy spalinowe.

Popularność aut z napędem hybrydowym wśród korporacji

Za tym ekologicznym trendem w motoryzacji podążają duże korporacje, które mają na wyposażeniu coraz więcej takich samochodów. Ergo Hestia, PZU, Allianz, a także urzędy miejskie mogą się już pochwalić posiadaniem wielu hybryd. Dobrym przykładem jest tutaj Straż Miejska w Krakowie, w która porusza się po licach miasta Toyotami z napędem hybrydowym. Nie gorszy jest też Zarząd Zieleni Miejskiej, który ma na stanie dla swoich inspektorów wyłącznie hybrydy. Muszą oni przecież skutecznie wykonywać swoje zdania, a co ważniejsze, ekologicznie poruszać się w terenie, dawać innym dobry wzór. Takie auto ma w końcu niską emisję spalin, niewielkie odległości w mieście można przejechać wyłącznie na baterii. Wybór tego rodzaju aut przez Zarząd Zieleni Miejskiej jest zrozumiały i godny pochwały.

Podobne artykuły