Główna Biznes Zastosowanie hydraulicznych dźwigów samochodowych

Zastosowanie hydraulicznych dźwigów samochodowych

by admin

HDS-y czyli hydrauliczne dźwigi samochodowe to urządzenia o szerokim spektrum zastosowań. Sprawdzą się w wielu gałęziach gospodarki – od budownictwa po transport, zapewniając możliwość załadunku, rozładunku i transportu jednocześnie.

HDSy – wielofunkcyjne rozwiązanie dla wielu branż gospodarki

Hydrauliczne dźwigi samochodowe to specjalistyczne pojazdy ciężarowe wyposażone w żurawie przeładunkowe. Taka budowa samochodu pozwala nie tylko na transport, ale także załadunek, rozładunek i przeładunek towarów. W efekcie HDSy mogą odbierać wielkogabarytowe ładunki z każdego miejsca i przewozić je na dowolny, wskazany przez zleceniodawcę adres.

Hydrauliczne dźwigi samochodowe to pojazdy o dużej ładowności wynoszącej nawet do 24 ton. Na rynku powszechnie poszukiwane są pojazdy o skrzyniach ładunkowych o wymiarach do 13,60m długości i 2,55m szerokości. Co więcej, ramię dźwigu może mieć maksymalny wysięg do 26,70m i podnosić do 1,28ton. Dla osób zainteresowanych załadunkiem cięższych towarów dostępne są HDSy o udźwigu 16,6 ton przy wysięgu 4,3m.

Na rynku wynająć można 3 rodzaje hydraulicznych dźwigów samochodowych tj. szosowe, terenowe i niskopodwozia. Pierwsze stosuje się tam, gdzie zapewnione jest korzystanie z utwardzonych dróg, terenowe wykorzystuje się w miejscach, gdzie znajduje się dziewiczy teren. Niskopodwozia to natomiast pojazdy dedykowane przewozowi maszyn i urządzeń, których ciężar przekracza możliwości standardowych środków transportu.

Do czego wykorzystuje się HDSy

Hydrauliczne dźwigi samochodowe to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w załadunku, rozładunku i transporcie dużych i ciężkich obiektów, maszyn, czy urządzeń. Rekomendowane są do przewozu wszelkiego typu kontenerów. Można nim obsługiwać kontenery biurowe, magazynowe, morskie czy sanitarne.

Przewóz i załadunek kontenerów to jedna z opcji, w których stosowane są HDSy. Zapewniają one także obsługę przewozu i załadunku innych ładunków. Często stosowane są na budowach, gdzie wykorzystuje się je do przewozu maszyn i urządzeń budowlanych. Są niezastąpione także w przewozie materiałów budowlanych typu stali długiej, drewna, kręgów betonowych, studni, kamieni czy płyt kamiennych. Mogą również obsłużyć transport rusztowań, szalunków czy konstrukcji stalowych i drewnianych. Sprawdzą się również w przewozie spaletyzowanych materiałów – na przykład kostki brukowej. Można je wykorzystać do przewozu szkła, płyt drogowych, elementów więźby dachowej czy agregatów.

Szeroki wybór wielkości oraz udźwigu ramienia powoduje, że może z nich korzystać duże grono klientów o zróżnicowanych potrzebach. Umożliwia to zdolność do manipulowania ładunkami o dużym ciężarze i gabarytach.

Dlaczego warto wybrać HDSy

Hydrauliczne dźwigi samochodowe to pojazdy o bardzo elastycznym zastosowaniu. Ich różnorodność oraz gama wielkości sprzyjają dostosowaniu odpowiednich samochodów do różnych potrzeb i przewożonych gabarytów. Dzięki zastosowaniu HDSów nie trzeba wynajmować dodatkowego dźwigu, który wykona załadunek, rozładunek lub przeładunek. Z kolei duże skrzynie ładunkowe pozwalają transportować towary ciężkie i wielkogabarytowe.

Wynajęcie HDSów od sprawdzonej firmy specjalizującej się w wynajmie takich pojazdów to rozwiązanie zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Takie działanie sprawia, że koszty przewozu wielkogabarytowych i ciężkich przedmiotów stają się zoptymalizowane – pożycza się jedynie samochód bez konieczności korzystania z odrębnego dźwigu. Co więcej – firma wynajmująca HDSy pomoże dobrać taki pojazd, który będzie dostosowany parametrami do oczekiwań odbiorcy. Kolejną zaletą jest wynajem samochodowego dźwigu hydraulicznego wraz z operatorem, który zapewni bezpieczną i profesjonalną obsługę. Korzystając z opcji pożyczenia sprzętu, mamy także gwarancję, że zostanie on nam dostarczony sprawny, ze wszystkimi opłatami i ubezpieczeniami, a w sytuacji awarii właściciel udostępni inny egzemplarz spełniający nasze oczekiwania.

Źródło: Avio Star – wynajem maszyn budowlanych

Podobne artykuły