Główna Dom i ogród Jakie zalety ma catering dietetyczny?

Jakie zalety ma catering dietetyczny?

by admin

Catering dietetyczny to bardzo modna ostatnio forma zdrowego żywienia na zamówienie. Wielu osobom catering dietetyczny przyniósł prawdziwą rewolucję, bo dzięki niemu ich życie stało się łatwiejsze i przyjemniejsze. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji spróbować diet pudełkowych koniecznie dowiedz się, na czym polega ta oferta.

Catering dietetyczny-co to takiego?

Catering dietetyczny jest swego rodzaju formą dań zamawianych z dowozem. Jednocześnie trzeba podkreślić, że znacząco różni się on od dobrze znanych na rynku ofert takich jak pizza czy kebab z dowozem. Przede wszystkim w cateringu dietetycznym dostępne są tylko zdrowe i niskokaloryczne dania. Nie można tutaj tez zamówić pojedynczego posiłku bo jest to oferta żywienia długoplanowego. Potrawy w cateringu dietetycznym projektowane są przez doświadczonych dietetyków według ściśle określonych diet. Ich wybór jest naprawdę duży bo zależnie od firmy można zamawiać diety typowo odchudzające, dla sportowców, dla diabetyków czy osób, które pragną żywić się bez glutenu. Dużą popularnością cieszą się także diety sokowe i diety wegetariańskie. W cateringu dietetycznym dużą wagę przywiązuje się do doboru składników oraz sposobu przygotowywania potraw. Próżno tutaj szukać takich dań jak frytki, bigos czy smażone parówki. Dania obiadowe zwykle przygotowywane są poprzez duszenie, ewentualnie grillowanie. Produkty w cateringu dietetycznym zamawia się od lokalnych rolników oraz z gospodarstw ekologicznych. Dodatkowym atutem jest fakt, że dania są urozmaicone i pięknie podane. Zamawiając diety pudełkowe klienci mają możliwość zdegustować egzotyczne owoce czy nieznane im dotąd przyprawy.

Dlaczego catering dietetyczny jest tak popularny?

Jak wiadomo my Polacy lubimy dobrze zjeść. Jednocześnie mamy coraz mniej czasu na robienie zakupów i przygotowywanie posiłków. Diety pudełkowe są więc doskonałym rozwiązaniem dla osób zabieganych, które chcą żyć aktywnie i zdrowo. Zamawiając plan żywieniowy nie musimy szukać przepisów czy samodzielnie liczyć kalorii bo robi to za nas doświadczony dietetyk.

Podobne artykuły