Główna Biznes Przy jakich pracach sprawdzą się spodnie robocze ogrodniczki?

Przy jakich pracach sprawdzą się spodnie robocze ogrodniczki?

by admin

 

 

Wybór odzieży roboczej powinien być podyktowany jej funkcjonalnością. Cecha ta zawsze i bezwzględnie stawiana jest na pierwszym miejscu. Drugą ważną cechą jest wygoda użytkowania dla pracownika. Wśród spodni roboczych mamy do wyboru zwykłe spodnie na pasie z długimi nogawkami, krótkie spodenki oraz spodnie ogrodniczki. Choć na co dzień ogrodniczki są najmniej popularnym modelem spodni, to jednak w pracy w niektórych zawodach mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Kiedy zatem wybrać spodnie ogrodniczki i do jakich prac najlepiej się nadają?

W jakich pracach najlepiej wybrać spodnie robocze ogrodniczki?

Spodnie robocze ogrodniczki są najczęściej i najchętniej wybieranym przez pracowników typem spodni roboczych. Cenione są one ze względu na wygodę i funkcjonalność. Spodnie robocze ogrodniczki wykonywane są z różnych materiałów. Dostępne są w wariancie jako przewiewne bawełniane spodnie dobre na lato, grube i ocieplane spodnie idealne zimą, ale także jako ogrodniczki jeansowe do prac suchych czy poliestrowe z nieprzemakalną warstwą wierzchnią. Dodatkowo można zaopatrzyć się również w spodnie robocze ogrodniczki ze specjalnie pogrubionym materiałem na kolanach co sprawia, że wykonywanie prac w pozycji klęczącej staje się dużo mniej uciążliwe. A do jakich prac wybierane są spodnie robocze ogrodniczki

Jak sama nazwa wskazuje, często stosowane są one w pracach w ogrodzie. Jest to dobre rozwiązanie ze względu na charakterystykę pracy w ogrodzie, gdzie pracownik nieustannie wykonuje skłony, klęka czy kuca. Niezależnie od przyjmowanej pozycji, spodnie ogrodniczki pozostają na swoim miejscu, nie spadają, nie przekręcają się i nie uwierają w pasie. Ponadto prace w ogrodzie wykonywane są od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a więc w różnych, często skrajnych temperaturach i warunkach pogodowych. Spodnie ogrodniczki doskonale zabezpieczają całe plecy przed wiatrem i chłodem. 

Inną branżą, gdzie tego typu spodnie robocze są najczęstszym wyborem, są warsztaty, w tym między innymi samochodowe, maszyn ciężkich i inne. Charakter tej pracy również wymaga przyjmowania wielu niewygodnych pozycji, a spodnie ogrodniczki sprawdzają się tu najlepiej. Z tych samych powodów spodnie robocze ogrodniczki wybierają również pracownicy branży budowlanej, monterzy oraz osoby zajmujące się pracami wykończeniowymi. Dodatkową zaletą spodni roboczych ogrodniczek, o której już wspomnieliśmy, jest możliwość wybrania modelu z grubszym materiałem na kolanach. Przy wszelkich pracach, takich jak kafelkowanie podłóg, fugowanie czy prace monterskie na poziomie podłogi, jest to nieoceniona pomoc, która sprawia, że prace te są znacznie mniej uciążliwe.

Jakie spodnie robocze ogrodniczki wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, spodnie robocze ogrodniczki produkowane są z różnych materiałów, w zależności od potrzeb i rodzaju pracy. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu spodni dobrze jest poznać wszystkie opcje, jakie w tym zakresie dają producenci. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wygodę. Ważne jest, by dobrze dobrać rozmiar, wybrać spodnie o swobodnym kroju, który nie krępuje ruchów. Dobrze jest decydować się na spodnie z materiałów przewiewnych, a jednocześnie plamoodpornych. Warto też zwrócić uwagę na jakość materiału, jego wytrzymałość oraz jakość i sposób wykonania szwów, łączeń i zamków. Poleca się,  aby spodnie robocze ogrodniczki były wykończone potrójnymi szwami, które zapewniają odporność na rozprucia i rozdarcia o ostre przedmioty. Wybierajmy spodnie z dodatkowymi wzmocnieniami nie tylko na kolanach, ale również na pośladkach i kieszeniach. Dla jeszcze większej wygody najlepiej decydować się na spodnie ogrodniczki z regulowanymi szelkami, aby móc lepiej dopasować je do sylwetki pracownika. 

Wybierajmy także spodnie z możliwie jak największą liczbą kieszeni, aby z łatwością przechowywać w nich podstawowe i najbardziej przydatne narzędzia czy drobiazgi. Jeśli pracownicy wykorzystujący spodnie ogrodniczki często pracują w pozycji klęczącej, dobrze jest wybrać taki model spodni, który fabrycznie wyposażono w kieszenie na wysokości kolan. Przeznaczone są one do umieszczenia w nich nakolanników, które dodatkowo zabezpieczą stawy pracowników. Dla pracowników pracujących na zewnątrz, a także po zmroku zadbajmy o to, aby spodnie ogrodniczki posiadały także liczne elementy odblaskowe.

Źródło: Glovex – sklep BHP

Podobne artykuły