Główna Biznes Marzysz o własnym biznesie? Czysta kalkulacja, a marzenie może spełnić się z powodzeniem.

Marzysz o własnym biznesie? Czysta kalkulacja, a marzenie może spełnić się z powodzeniem.

by admin

Własna działalność gospodarcza wiąże się z ryzykiem utraty płynności finansowej i nabyciem problemów, zatorów finansowych. Nie musi tak być, jeśli wszystko dobrze zorganizujesz.

Zanim zarejestrujesz swoją działalność, dokładnie przeanalizuj przyszłe płatności.

Należy pamiętać, iż miesiąc w miesiąc do podstawowych opłat wchodzi ZUS. Na początku drogi z własną działalnością przysługuje ulga przez dwa i pół roku. Kwota jest znacznie mniejsza, niż ta, która będzie w dalszych latach kontynuowania działalności. Dokładniej rzecz ujmując – przez pierwsze pół roku przedsiębiorca jest zobowiązany opłacać jedynie składki zdrowotne.

Obowiązkowo również należy liczyć się z wydatkami prowadzenia biura księgowego.

Pomysł.

Najlepiej, aby łączyło się to z pasją, ale nie zawsze jest to możliwe. Dobrze jest prześledzić obecny rynek pod kątem tego, co się opłaca, a także ma szansę przetrwać na rynku. (Nie tylko sezon, a wiele lat!) Dziś jest mnóstwo możliwości. Ludzie są otwarci na nowe miejsca, wyroby hand-made, i wszystko co wiąże się z szerokim pojęciem „EKO”. Nie trzeba ze startu celować w ogromne zyski. Ludzie cenią jakość. Z czasem klientów będzie przybywać, jeśli oferta Twoich działań będzie pozytywnie, i profesjonalnie odbierana.

Rób to, co sprawia Ci przyjemność.

Niewielu ludzi może pozwolić sobie na luksus prowadzenia firmy, która trudzi się czymś zrodzonym z pasji.

Jeśli będzie to odpowiednio przemyślane, przekalkulowane, i będą na to odpowiednie środki – nie ma na co czekać.

Marzenia nie spełniają się same!

 

Podobne artykuły