co-zabrac-do-szpitala
Główna Zdrowie i Uroda Co warto zabrać do szpitala? Planowana hospitalizacja

Co warto zabrać do szpitala? Planowana hospitalizacja

by admin

Czasem dłuższy pobyt w szpitalu może wyniknąć przypadkowo – ot, wypadki się zdarzają. Jeśli jednak hospitalizacja jest planowana, warto zaopatrzyć się w niezbędne przedmioty. W dzisiejszym poradniku odpowiemy sobie na pytanie „co warto zabrać do szpitala?” i dorzucimy od siebie kilka cennych porad. Zachęcamy do przeczytania.

Przede wszystkim – dokumenty

Jeśli nie chcesz wprowadzać zbędnych komplikacji i chcesz przyspieszyć wszelkie procedury – zabierz ze sobą zestaw najważniejszych dokumentów.

Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, o który „papier” możesz zostać poproszony (zwłaszcza, gdy Twoja historia leczenia jest długa i szeroka).

Nie zapomnij jednak wrzucić do swojego plecaka dowodu osobistego lub innego dokumentu z numerem PESEL, dowodu objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym i zaświadczenia o niezdolności do pracy, jeśli jesteś zatrudniony.

Niezbędne przedmioty w szpitalu

W większości placówek medycznych (zwłaszcza państwowych) nie otrzymasz zbyt wiele. Z tego powodu zalecamy Ci się zaopatrzyć w ubrania i środki do higieny osobistej.

Z odzieży warto zabrać ze sobą bieliznę, pidżamę oraz wygodne dresy. Jeśli chodzi o środki higieny – szampon, szczoteczkę i pastę do zębów oraz ręczniki.

Jeśli obrzydza Cię jedzenie „publicznymi” sztućcami, weź ze sobą też łyżkę, widelec, talerz i kubek.

Zażywasz leki na stałe? Raczej nie musimy przypominać Ci o tym, że je również powinieneś zapakować.

Inne przedmioty – według wymagań

Osobiście polecamy też zabrać ze sobą przedmioty, które pomogą Ci zabić nudę. Dla niektórych może to być stos książek i krzyżówek, a dla innych telefon komórkowy lub laptop.

Nie wszystkim smakuje też woda ze szpitalnych dozowników – niektórzy twierdzą, że wydobywa się z niej trudny do opisania aromat starości. Kilka butelek niegazowanej wody mineralnej będzie wtedy istnym wybawieniem.

Sprzęt szpitalny i porady

Na szczęście w coraz to większej liczbie placówek można doświadczyć bardziej zaawansowanego sprzętu medycznego. Zaliczamy do niego między innymi panele nadłóżkowe, dzięki którym nie będziesz musiał martwić się o łatwy dostęp do światła i gniazdek elektrycznych.

Na zakończenie podamy Ci jeszcze kilka porad, aby pobyt w szpitalu był maksymalnie wygodny:

jeżeli obawiasz się wnosić na salę chorych cennych przedmiotów (na przykład elektroniki) zawsze możesz przechować je w szpitalnym depozycie,

nie obawiaj się, jeśli zapomnisz z domu jakiegoś ważnego przedmiotu – jeśli nie jesteś osobą ciężko chorą, personel szpitalny raczej nie będzie miał nic przeciwko temu, aby rodzina dostarczyła Ci rzeczy, których zapomniałeś podczas pakowania,

zastanów się nad tym, z jakich przedmiotów korzystasz w domu każdego dnia – pomoże Ci to zdecydować, które rzeczy będą Ci faktycznie potrzebne, a które będą jedynie przeszkadzały Ci w torbie.

Oprócz niezbędnych przedmiotów zadbaj też o odpowiednie nastawienie psychiczne. Pobyt w szpitalu to co prawda nie są wakacje, jednak z dobrym podejściem możesz całkiem miło spędzić czas – i odpocząć, przede wszystkim odpocząć.

Podobne artykuły