Główna Life Style Płaski brzuch w zasięgu ręki

Płaski brzuch w zasięgu ręki

by admin

Płaski brzuch to marzenie wielu milionów mężczyzn i kobiet na całym świecie. Niestety tylko niewielki procent naszego społeczeństwa natura wyposażyła w ciało o idealnych proporcjach, o które nie trzeba specjalnie zabiegać. W świadomości części osób istnieje przekonanie, że aby osiągnąć efekt płaskiego brzucha, wystarczą tylko i wyłącznie ćwiczenia fizyczne. Jednak praktyka wielu trenerów personalnych pokazuje, że nawet najlepiej i regularnie wykonywane przysłowiowe brzuszki nie wystarczą. Konieczna jest również odpowiednio zbilansowana dieta bogata w błonnik i inne substancje, które z jednej strony poprawiają metabolizm, a z drugiej nie wywołują zaparć, wzdęć czy obrzęków.

Co jeść, aby marzenia o płaskim brzuchu stały się faktem?

Odpowiadając na pytanie o łaski brzuch, należy przede wszystkim wymienić to, co powinno zostać wyeliminowane z diety. Są to wszelkiego typu słodkie napoje, które zawierają w sobie gazy rozciągające żołądek i powodujące wzdęci, a ich skład stanowi prawie sam cukier. Niewskazane są również słodycze, czy inego typu niezdrowe przekąski.

Dietetycy wskazują, że codzienny jadłospis osób troszczących się o smukłą sylwetkę powinien składać się z produktów bogatych w błonniki, proteiny, witaminy ora inne związki odżywcze. Podstawą menu powinny być owoce i warzywa, pieczywo pełnoziarniste, chude mięso oraz ryby w szczególności bogate w kwasy omega trzy – tuńczyk oraz łosoś. Jako przekąska sprawdzą się orzechy. Są one wprawdzie wysokokaloryczne, ale jednoczenie zdrowe.Dieta, która jest odpowiednio skomponowana to taka, która sprawia, że nie ma już potrzeby sięgania po tzw. przegryzki. Istotna jest także regularność przyjmowanych posiłków – koniecznie jest wyznaczenie stałych pór na cztery – piec posiłków dziennie. Ważna jest także złota zasada, że ostatni posiłek spożywany powinien być około trzech godzin przed snem, gdyż w czasie snu przemiana materii w znaczący sposób spowalnia. Nie można także zapomnieć o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów, szczególnie wody. Woda pozwala pozbyć się z organizmu niebezpiecznych toksyn oraz bardzo dobrze go nawadnia. Można również pic herbatki ziołowe, czy świeżo wyciskane soki.

Podobne artykuły