Główna Biznes Praca dla par w Holandii – jak szukać ofert dla dwojga?

Praca dla par w Holandii – jak szukać ofert dla dwojga?

by admin

Rozłąka z najbliższymi, zwłaszcza ze swoją „drugą połówką”, jest wymieniana wśród pracowników na emigracji zarobkowej jako największa z bolączek, która skłania do powrotu do domu. Jest to trudne doświadczenie, ale niejednokrotnie nie ma innej możliwości zarobienia na chleb niż wyjazd za granicę. Nie każdy wyjeżdżający do pracy za granicą ma świadomość, że istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu dla pary. Praca dla par w Holandii jest niezwykle popularna. Trzeba tylko wiedzieć, jak i gdzie szukać. Podsuwamy więc kilka wskazówek.

Jak pracować razem za granicą?

W mediach słychać, że bezrobocie w Polsce jest rekordowo niskie. Nie wspomina się o tym, czy w każdym zawodzie tak łatwo znaleźć zatrudnienie oraz czy w każdym rejonie Polski sytuacja kształtuje się podobnie. W efekcie tego nadal nie brakuje osób, które są zmuszone do wyjazdu do pracy za granicę, aby rodzina miała z czego żyć. Innym przypadkiem są młode pary, narzeczeństwa i małżeństwa. Niejednokrotnie decydują się one na wyjazd za granicę w celu odłożenia większej sumy na wesele, samochód czy na wymarzone mieszkanie. I tu pojawiają się schodki. Bo czy będąc osobno, można być razem? Jak zorganizować wyjazd, aby nie ucierpiała na tym relacja i związek? Warto mieć świadomość, że istnieje na to doskonałe rozwiązanie. Rozwiązaniem tym jest praca dla par w Holandii. Trzeba tylko wiedzieć, jak i gdzie szukać pracy dla par, bo w końcu takich ofert nie znajdziemy za każdym rogiem.

Poszukiwanie pracy dla par w Holandii

Poszukiwanie pracy dla par w Holandii może okazać się dziecinnie proste, jeśli tylko wiemy, gdzie szukać. Najlepszym źródłem ofert tego typu są biura pośrednictwa pracy. Można oczywiście decydować się na samodzielne poszukiwania, na przykład przez internet lub za pośrednictwem znajomych. Mimo wszystko oferty biura pośrednictwa pracy to najpewniejsza i najlepiej sprawdzona droga. Ofert pracy dla par nie brakuje. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto omówić wspólnie preferencje i oczekiwania każdego z partnerów. Dzięki temu w czasie spotkania z pracownikiem biura pośrednictwa pracy będziemy dokładnie wiedzieli, czego oczekujemy. Tym samym rozmowa rekrutacyjna oraz samo poszukiwanie idealnej oferty przebiegnie sprawniej. Ofert pracy dla par w Holandii nie brakuje. Dostępne są w wielu różnych branżach i na różnych stanowiskach. To, na co warto zwrócić uwagę, to właśnie stanowisko i zakres obowiązków. W przypadku pracy w ogrodnictwie, ogrodnictwie szklarniowym czy rolnictwie najczęściej nie stanowi to problemu, ponieważ takie zajęcie nadaje się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W przypadku pracy w magazynie czy na produkcji powinniśmy zadbać o to, aby zajęcie dla kobiety nie było ciężką pracą fizyczną i nie wymagało od niej podnoszenia dużych ciężarów. W przeciwnym razie może się okazać, że wyjazd stanie się koszmarem i pół naszej pary będzie chciało zrezygnować oraz wrócić do domu. Jeśli więc tylko możemy, to starajmy się uniknąć takiej sytuacji.

Stosunek holenderskich pracodawców do pracujących par

A jaki jest stosunek holenderskich pracodawców do zatrudniania par? Oczywiste jest i chyba nie trzeba nikomu przypominać, że okazywanie sobie uczuć i wylewność w tej kwestii na terenie zakładu pracy jest niedopuszczalne. Ale z drugiej strony zwykła ludzka przyzwoitość sprawia, że nie stanowi to większego problemu. Dlatego też oferty pracy dla par nie są rzadkością, a holenderscy pracodawcy chętnie kierują swoje oferty pracy właśnie do par. Nie powinno się to wydawać dziwne. Okazuje się, że również dla pracodawcy taki układ jest korzystny. Jeśli małżeństwo czy para wyjeżdża razem do pracy za granicą, żadne z nich nie tęskni tak uporczywie za domem. Tym samym ich myśli są całkowicie skupione na pracy, bez bujania w obłokach i tęsknych rozmyślań. Dodatkowo możliwość odpoczynku po ciężkim dniu pracy w ramionach ukochanej osoby stanowi pozytywny bodziec dla pracowników. Statystyki pokazują także, że Polacy wyjeżdżający do pracy w Holandii wraz z ukochaną osobą decydują się na dłuższe kontrakty niż pracownicy, którzy zostawiają całą rodzinę w Polsce. Dłuższe kontrakty to z kolei dla pracodawcy powód do zadowolenia ze względu na pewność, że praca będzie wykonana i że będzie miał ją kto wykonać. Z której strony by nie spojrzeć, praca dla par w Holandii to doskonałe rozwiązanie, z którego warto skorzystać.

Źródło: Beyond Resources – agencja pośrednictwa pracy za granicą

Podobne artykuły