mieszkania-na-wynajem
Główna Dom i ogród Jakie mieszkanie kupić pod wynajem krótkoterminowy?

Jakie mieszkanie kupić pod wynajem krótkoterminowy?

by admin

Zakup mieszkania pod wynajem krótkoterminowy to jeden z tych sposobów inwestowania, które cieszą się w Polsce sporym uznaniem. Jest stosunkowo bezpieczny i generuje przychody na bieżąco, co zachęca inwestorów do zakupu nieruchomości. Żeby jednak czerpać wysokie zyski, trzeba wybrać odpowiednie lokum. Jakie mieszkanie kupić pod wynajem krótkoterminowy? Co wziąć pod uwagę przy wyborze nieruchomości?

Mieszkania pod wynajem krótkoterminowy – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Kupno nieruchomości to ważna decyzja niezależnie od tego, czy inwestor zamierza użytkować lokum samodzielnie czy też chce je wynająć. Wymaga bowiem zaangażowania sporych środków finansowych. W przypadku zakupu mieszkania pod wynajem krótkoterminowy to, czy inwestycja się zwróci i będzie generować zyski, zależy od wielu czynników. Warto dobrze się im przyjrzeć, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Żeby zakupione lokum było źródłem stabilnych przychodów, musi być dostosowane do potrzeb najemców. Na szczęście, deweloperzy dysponują bogatą ofertą mieszkań pod wynajem krótkoterminowy. Nie powinieneś mieć więc żadnych trudności w znalezieniu nieruchomości spełniającej oczekiwania grupy odbiorców.

W pierwszej kolejności musisz ją jednak zdefiniować. Nie da się bowiem kupić mieszkania idealnego dla każdego. Inne potrzeby ma turysta podróżujący sam, inne rodzina z dziećmi, a jeszcze inne osoba przyjeżdżająca do miasta w interesach. Zdefiniowanie grupy docelowej stanowi więc pierwszy krok, od którego należy rozpocząć poszukiwania mieszkania pod wynajem krótkoterminowy. Na tej podstawie łatwiej określisz pożądane parametry lokum – lokalizację, infrastrukturę, metraż oraz liczbę i układ pomieszczeń.

Zakup mieszkania pod wynajem krótkoterminowy – lokalizacja i infrastruktura kluczem do sukcesu

Na najem krótkoterminowy najczęściej decydują się osoby przyjeżdżające do miasta w celach turystycznych i biznesowych. Dla tej grupy odbiorców szczególne znaczenie ma lokalizacja mieszkania. Niekoniecznie musi być ono położone w centrum, gdyż winduje to cenę najmu. Niemniej musi być dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta i zapewniać łatwy dojazd do najważniejszych atrakcji. Im więc bliżej stacji metra lub przystanku tramwajowego/autobusowego będzie znajdować się mieszkanie, tym lepiej. Zapewni to uznanie potencjalnych najemców.

Turyści i klienci biznesowi preferują spokojną okolicę, która zapewnia niczym niezmącony wypoczynek po całym dniu zwiedzania lub załatwiania interesów. Niemniej musi być ona wyposażona w niezbędną infrastrukturę. Chodzi tutaj przede wszystkim o restauracje, w których można dobrze zjeść, i sklepy, gdzie można kupić wszystko, co niezbędne podczas kilkudniowego pobytu. W przypadku rodzin z dziećmi ważna jest bliskość parku i placu zabaw, gdzie mogą miło spędzić czas z pociechami.

Mieszkanie od dewelopera pod wynajem krótkoterminowy – metraż, liczba i układ pomieszczeń

Na rynku najmu krótkoterminowego dominują kawalerki i mieszkania typu studio. Składają się one z jednego większego pomieszczenia z aneksem kuchennym oraz łazienki z toaletą. Najczęściej przestrzeń lokum jest zaprojektowana w taki sposób, aby pełnić funkcję zarówno pokoju dziennego, jak i sypialni. To praktyczna opcja, która zapewnia komfort wypoczynku nawet dla rodziny z dzieckiem.

Sporą popularnością cieszą się również mieszkania dwupokojowe. Pozwalają wydzielić dwie osobne przestrzenie – dzienną i nocną. Taka opcja jest często wybierana przez pary i rodziny z dziećmi. Zapewnia bowiem wysoki komfort wypoczynku.

Wybór mieszkania pod najem krótkoterminowy to spore przedsięwzięcie. Na szczęście, coraz więcej deweloperów ma w swojej ofercie nieruchomości, które można z powodzeniem dostosować do potrzeb najemców. Wystarczy odpowiednio zdefiniować grupę odbiorców. Ułatwi to znalezienie i urządzenie mieszkania zgodnie z oczekiwaniami klientów, a w konsekwencji pozytywnie przełoży się na popularność lokum i zyski.

Podobne artykuły