Główna Dom i ogród Jak urządzić ogród na baklonie

Jak urządzić ogród na baklonie

by admin

Ogórek to marzenie wielu, jednak mieszkając w bloku posiadanie ogrodu, możliwości mogą być ograniczone. Mimo to jest szansa, aby z kilkumetrowego balkonu stworzyć piękny ogródek. W dzisiejszym artykule poradzimy jak uzyskać zadowalający efekt.

Sztuczna trawa

Wykorzystanie sztucznej trawy lub ewentualnie płytek w imitacji drewna doda niezwykle naturalnego uroku. Jest ona prosta w utrzymaniu, natomiast zakup to kilkanaście złotych za metr kwadratowy. Dzięki temu efekt ogródka będzie osiągnięty przy minimalnym nakładzie pracy.

Zabudowa balkonu

Jeśli planujemy ogród na balkonie to warto pomyśleć o jego zabudowie przynajmniej częściowej. Uchroni to nie tylko rośliny przed poparzeniem słonecznym, ale także delikatnie wyciszy mieszkanie. Posiadając szczególnie balkon od strony ulicy jesteśmy narażeni na hałas oraz na spaliny. Zabudowanie balkonu pozwoli stworzyć miejsce pełne relaksu bez zbędnych zakłóceń

Odpowiednie meble

Wybór odpowiednich mebli jest ważny. Warto wkomponować je w styl, jaki posiadamy w mieszkaniu. Pozwoli to stworzyć spójną całość. Dobrze jest postawić na wygodne krzesło oraz stolik, aby móc postawić na nim poranną kawę.

Przestrzeń na kwiaty

Każdy zakątek małego balkonu trzeba przemyślanie zagospodarować. Aby balkon stał się przyjemny to warto wszędzie gdzie jest możliwość postawić na rośliny. Świetnym rozwiązaniem może być zaczepienie pnących roślin oraz wykorzystanie wolnego rogu aby postawić drabinkę z kilkoma mniejszymi roślinami. Wszystko zależy od kreatywności oraz budżetu.

Podobne artykuły