nowy-zbiornik-na-gaz
Główna Dom i ogród Nowy zbiornik na gaz – pewne rozwiązanie na lata

Nowy zbiornik na gaz – pewne rozwiązanie na lata

by admin

Wykonanie instalacji na gaz propan to spora inwestycja. Należy pamiętać o wielu jej aspektach i formalnościach do wypełnienia. Jedną z takich wymaganych powinności jest zakup zbiornika na gaz propan. Choć opcji wyboru zbiorników jest wiele to warto wiedzieć, że są one dostępne zarówno jako nowe, jak i używane sprzęty. Trzeba więc podjąć decyzję, który z nich wybrać. Przedstawiamy wszystkie argumenty przemawiające na korzyść nowych zbiorników na gaz i tłumaczymy dlaczego jest to rozwiązanie zalecane przez specjalistów.

Rola zbiornika na płynny propan

Instalacja na propan nie może obejść się bez zbiornika na gaz. Jest to główna i podstawowa różnica pomiędzy instalacjami gazowymi na płynny propan, a tymi zasilanymi gazem ziemnym. Gaz ziemny pobierany jest z sieci, jednak nadal jest wiele rejonów i gospodarstw domowych, które nie posiadają przyłącza gazowego. W takiej sytuacji doskonałą alternatywą jest właśnie wykorzystanie propanu.

Zbiornik na gaz zostaje umieszczony na posesji i podłączony do kotła gazowego. Wprost ze zbiornika gaz jest przesyłany do pieca. Pełni on więc zarówno rolę magazynu opału, jak i podajnika. Jest to wyjątkowo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Dlatego zbiornikowe instalacje na gaz z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność i kolejnych, zadowolonych użytkowników.

Zalety nowych zbiorników na gaz

Nowe zbiorniki na gaz mają tak tylu przeciwników, co zwolenników. Jednak nadal pozostaje też spore grono osób niezdecydowanych. Bywa, że nowym zbiornikom na gaz wytyka się wyższą cenę zakupu. Jednak należy pamiętać, że kwota ta ma swoje uzasadnienie w jakości, długowieczności i dodatkowych profitach, które kupujący otrzymuje od producenta. Przede wszystkim nowy zbiornik na gaz to inwestycja na lata i pewność płynąca z bezawaryjności i niezawodności.

Nowe zbiorniki na płynny propan to produkty, które wykonane są z materiałów najwyższej jakości, odpornych na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ponadto jest wiele sytuacji, w których zakup nowego zbiornika jest nie tylko uzasadniony, ale wręcz oczywisty. Należą do nich na przykład budowa nowego domu z instalacją na propan. Przy nowopowstających budynkach warto inwestować również w nowe sprzęty, aby przez wiele lat, a nawet dekad, nie było potrzeby dokonywania napraw czy wymian. A jakie dodatkowe korzyści od producenta płyną z zakupu nowego zbiornika na gaz?

Przede wszystkim jest to gwarancja na produkt. Wszystkie nowe zbiorniki na propan objęte są gwarancją producenta, jej długość zależy bezpośrednio od decyzji wytwórcy i może wahać się od 2 do nawet 10 lat! W praktyce oznacza to, że w okresie trwania gwarancji wszelkie naprawy czy usuwanie usterek odbywa się na koszt producenta zbiornika. Jedyne o czym należy pamiętać, aby nie stracić gwarancji, to wykonywanie okresowych przeglądów i konserwacji nowego zbiornika na gaz. Jest to ogromna zaleta nowych urządzeń. Decydując się na zakup używanego zbiornika na propan możemy liczyć co najwyżej na krótką gwarancję rozruchową, która długofalowo nie przynosi korzyści użytkownikowi.

Nowy zbiornik – czy rzeczywiście lepszy od używanego?

Czy więc nowy zbiornik na płynny propan w istocie jest lepszym wyborem niż używany zbiornik na gaz? Jak najbardziej tak. Jak już wspomnieliśmy, niezawodność i bezawaryjność nowych zbiorników na gaz jest bezsprzeczna i użytkownik może być jej pewny przez wiele lat. Główną wadą nowych zbiorników na gaz jest wyższa cena w stosunku do ich używanych odpowiedników. Jednak kwestia ta również wymaga pewnego sprostowania.

Przed zakupem inwestorzy są przekonani, że używany zbiornik może być tańszy nawet o połowę. Jednak jest to błędne przekonanie. Różnice w cenie nie są aż tak spektakularne, a czasem biorąc pod uwagę konieczność wykonywania ewentualnych napraw używanego zbiornika na gaz różnica w cenie w całości się wyrównuje. Dodatkowo inwestor kupujący nowy zbiornik na gaz może mieć całkowitą pewność, że jest jego pierwszym użytkownikiem, a sprzęt nie posiada żadnych wad ukrytych czy uszkodzeń spowodowanych wcześniejszą eksploatacją. Jeśli zależy nam na sprawdzonym rozwiązaniu, które posłuży przez wiele lat, najlepiej jest zdecydować się na zakup nowego zbiornika na płynny propan.

 

Podobne artykuły