Główna Life Style Trzy rzeczy, które zawsze warto mówić partnerowi

Trzy rzeczy, które zawsze warto mówić partnerowi

by admin

Wielu osobom wydaje się, że po kilku latach udany związek nie musi już różnić się przesadnie od klasycznej przyjaźni. Jeśli nie ma w nim dawnego ognia – nie szkodzi. Przecież jego miejsce zajmuje zrozumienie i wyrozumiałość. Czy jednak czułość musi zastąpić namiętność, a okazywanie miłości musi prowadzić do zmieszania? Oczywiście, że nie! Warto więc poznać kilka zwrotów, które należy mówić ukochanej osobie bez względu na to, czy nasz związek z nią trwa trzy miesiące, czy trzydzieści lat.

Tęsknię

Jedno słowo czasem wystarczy, aby dać ukochanemu zastrzyk pozytywnej energii motywujący go przez cały dzień. Zapewnienie o tym, że rozstanie nie przychodzi nam z łatwością sprawia, że druga osoba natychmiast czuje się chciana i doceniana. To także znakomite przypomnienie tego, że choć życie czasem wymaga bycia w oddzieleniu, tylko razem jest naprawdę pełne

A pamiętasz…

Im dłużej trwa związek, tym częściej mamy tendencję do przypominania sobie o tym, co nie było w nim idealne. Mąż nieustannie przypomina zonie, że dziesięć lat temu zarysowała przód samochodu podczas parkowania, a ona mu, że na weselu siostry upił się tak bardzo, że recytował „pana Tadeusza” na podium tanecznym. Warto więc czasem, dla odmiany, przypomnieć partnerowi o tych niezwykłych chwilach, które budzą jedynie piękne wspomnienia, cementują jedność i uświadamiają, że wszystko, co złe, można pokonać.

Co o tym sądzisz?

Z czasem w każdym związku tworzy się naturalny podział ról. Ktoś ma decydujący głos w sprawach finansowych, ktoś w kwestiach odnoszących się do wychowania dzieci. A jednak czasem warto przypomnieć sobie, że to nie dyktatura. Być może spytanie partnera o zdanie pozwoli nam spojrzeć na dany problem z nieco innej perspektywy?

 

Podobne artykuły